wtorek, 28 października 2014

Co zabrać ze sobą na stok

Dla wszystkich tych, którzy nadchodzącą zimę planują spędzić na stoku, przygotowaliśmy małe kompendium wiedzy na temat tego, co warto ze sobą zabrać na całodniowe zimowe szaleństwo. Zwróćmy uwagę na to, że wybierając się na stok, chcemy wykorzystać w pełni ten czas, który zarezerwowaliśmy sobie na zimowe szaleństwo. Dlatego też zanim ruszymy na stok, warto się przygotować, by z jednej strony zabrać ze sobą to co najważniejsze, by nie musieć się wracać z powrotem do hotelu.


Pamiętaj, by zawsze mieć przy sobie telefon, dzięki któremu będziesz mógł skontaktować się z odpowiednimi służbami w razie sytuacji kryzysowej. Do tego mając telefon z aparatem fotograficznym pod ręką, możesz uwiecznić piękne chwilę w górach, w każdej chwili w której tylko zechcesz.

Zawsze warto zabrać ze sobą coś do jedzenia. Sport, który wymaga sporej energii, wzmaga też nasz apetyt, dlatego dobrze jest zabrać ze sobą zarówno coś słodkiego, co dostarczy nam glukozy, jak i bardziej pożywne kanapki lub kabanosy.

Warto mieć również pod ręką termos z ciepłym napojem – może być to kawa, herbata lub gorąca czekolada, wszystko w zależności od naszych preferencji. Wybierając termos na stok, należy pamiętać o tym by wybierać te z nietłukących się materiałów. Można łatwo sobie wyobrazić, jak kończy się wywrotka z łatwo tłukącym się termosem w plecaku – chyba nikt nie chciałby tego sprawdzić na własnej skórze.


Zawsze warto zabrać ze sobą również dobry humor i nastrój. Nasze negatywne nastawienie może zepsuć wyjazd nie tylko nam, ale również i naszym towarzyszom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz