piątek, 22 sierpnia 2014

Narty Rossignol, Head, Volkl czy jeszcze inne?

Chyba każdy narciarz słyszał w swej karierze te nazwy. To najpopularniejsze światowe marki w dziedzinie sportów zimowych. Niejednokrotnie zastanawiamy się z pewnością czy warto inwestować w firmowy sprzęt, który, nie ukrywajmy, jest zwykle bardziej kosztowny. Czy taki wydatek się opłaca? Jakiej marki sprzęt wybrać?

Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale jednoznaczna. Jeszcze chyba nikt nie wskazał z cała pewnością, które narty czy sprzęty do sportów zimowych, są najlepsze. Narty HEAD cieszą się nieposzlakowaną opinią od bardzo wielu lat i są bardzo solidne, narty Rossignol słyną z bardzo dobrych wiązań. O każdej znanej marce krążą utrwalone opinie i można założyć, że nie są one bezpodstawne.

Znana marka to lepsza jakość. Renomowany producent nie może pozwolić sobie na niedoróbki i słabsze modele. Nie opłaca się psuć opinii wypracowanej przez długie lata, na co tylko czeka niemała konkurencja. Możemy więc liczyć na dobre wykonanie, solidny materiał oraz dobrze zaprojektowane narty.

Dodatkowo markowy sprzęt łatwiej reklamować. Renomowany producent, w trosce o swoja renomę, dba o zadowolenie klienta i prawdopodobnie będzie bardziej skłonny do pozytywnego rozpatrzenia reklamacji niż mniejsza firma, która bardziej troszczy się o szybki zysk. Dużym firmom bardziej opłaca się wymienić sprzęt na nowy czy dokonać naprawy, niż stracić renomę.

Niezależnie od decyzji, jaką podejmiemy, zawsze dobierajmy narty do swoich potrzeb. Kierując się samą marką, nie dokonamy właściwego zakupu. Pamiętajmy, że nie każde narty Volkl nadają się dla początkującego narciarza. Są wśród nich również modele dla profesjonalistów, szybkie i wymagające dużych umiejętności oraz siły. Przed zakupem określmy dokładnie swoje potrzeby oraz skorzystajmy z rady doświadczonego sprzedawcy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz