czwartek, 18 grudnia 2014

Dla kogo narty biegowe?


narty salomon

Odpowiedź na pytanie zawarte w tytule jest prosta i optymistyczna: dla każdego! Jest to sport, który można uprawiać w każdym wieku, niezależnie od kondycji fizycznej i grubości portfela. Ostatnio powrócił do łask, sprzęt możesz więc łatwo wypożyczyć. Jeśli jesteś zwolennikiem narciarstwa zjazdowego, biegówki możesz potraktować jako formę treningu.
Narciarstwo biegowe długo pozostawało w cieniu swojego sławnego kuzyna, czyli oczywiście narciarstwa zjazdowego. Ostatnio jednak powraca do łask i staje się coraz bardziej popularne. Nic dziwnego, bowiem to sport, który ma same zalety.

Czego potrzebujesz, by zacząć? Po pierwsze biegówek i kijków. Narty dobiera się inaczej niż zjazdowe. Szczegółowych wskazówek udzieli Ci sprzedawca w sklepie lub osoba obsługująca wypożyczalnię sprzętu. Jeśli chcesz kupować sprzęt samodzielnie, a nie masz w tym zakresie dużej wiedzy, wybierz dobry sklep.

Jakie narty wybrać? Podobnie jak w przypadku nart zjazdowych, istnieje kilku wiodących producentów, którym zawsze warto zaufać. Niezmiennie dobrą sławą cieszą się narty Rossigniol, Fischer, Salomon czy Sporten.

Koniec pytań, czas rozpocząć sezon. Nie musisz wyjeżdżać ani kupować karnetów na wyciągi. Możesz trenować w lesie, parku i wszędzie, gdzie do dyspozycji masz większą zaśnieżoną przestrzeń.

Nie ważne, czy kupisz nowiutkie narty Salomon, czy wypożyczysz starszy model. Na początku najważniejsze są chęci. Spróbuj, może i Tobie narciarstwo biegowe przypadnie do gustu, szczególnie jeśli jesteś, jak my, amatorem sportów zimowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz