piątek, 16 stycznia 2015

Rozgrzewka na stokuChyba każdy z nas wie, jak trudno jest czasem zaskoczyć, gdy wyjdzie się na stok bez przygotowania. Przed rozpoczęciem jazdy na nartach, należy każdorazowo wykonać rozgrzewkę, aby uniknąć kontuzji. Pamiętaj o tym zawsze - nie tylko na początku sezonu, gdy założysz narty pierwszy raz.


Przed każdym większym wysiłkiem fizycznym należy zawsze rozgrzać mięśnie i porozciągać się, aby rozruszać ścięgna i stawy. Dzięki temu możesz uniknąć kontuzji, zakwasów i innych przykrych dolegliwości. Sport to zdrowie, jednak wszystko trzeba robić z głową i umiejętnie. Inaczej można bardziej sobie zaszkodzić niż pomóc.

Jaką rozgrzewkę wykonywać przed jazdą na nartach? Zależy nam głównie na mięśniach nóg oraz na ogólnym rozruszaniem organizmu. Zacznij więc standardowo, w pozycji stojącej - i rozruszaj górne partie ciała. Wykonuj wymachy rąk i skręty tułowia. Następnie powoli schodzimy niżej, wykonując skłony i przysiady. Pod koniec wykonaj kilka ćwiczeń na mięśnie nóg, na przykład biegi w miejscu, czyli tak zwany skipping. Zawsze zachowuj układ ćwiczeń angażujący najpierw górne partie ciała i stopniowo coraz niższe. największy  nacisk połóż na nogi.

Później, gdy przypniesz narty,możesz od razu ruszać. Szerokiej drogi! Zobaczysz, że po rozgrzewce od początku będzie Ci się lepiej jeździło.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz