wtorek, 21 kwietnia 2015

Gogle od A do ZNie każdy narciarz ich używa. ów element wyposażenia bywa pomijany szczególnie przez początkujących. Jeśli jeszcze nie doświadczyłeś trudnych warunków, możesz nie wiedzieć, w czym rzecz. Przyjdzie jednak moment, w którym zrozumiesz, do czego przydają się gogle. Kiedy zdecydujesz się je kupić, będziesz musiał zdecydować, jakie wybrać oraz odpowiednio je dopasować.
Gogle przydają się, gdy pada bardziej obfity śnieg lub wieje silny wiatr. Osłaniają oczy i dają Ci lepszą widoczność. Chronią przed łzawieniem i podrażnieniami. Zabezpieczają też przed słońcem. To zaś na stoku bywa szczególnie dokuczliwe, gdyż jego światło odbija się od bieli śniegu i trafia prosto do naszych oczu. Może je uszkadzać. może też oślepić, co podczas jazdy bywa bardzo niebezpieczne.

Do wyboru mamy różne kolory szkieł. Im bardziej masz wrażliwe oczy, tym ciemniejsze wybierz. Będą one chronić przed słońcem. Pomarańczowe szybki dają lepszą widoczność, gdy jest ciemniej. Kup gogle z powloką zapobiegającą parowaniu, oznaczoną jaki anti-fog. Posiada ją w tej chwili większość dostępnych na rynku modeli.Aby gogle zachowały swoje właściwości, pamiętaj, by czyścić je w sposób delikatny, miękką szmatką.

Dobrze dopasuj rozmiar. na przymiarkę udaj się razem z kaskiem. ramka gogli narciarskich powinna do niego pasować i dobrze przylegać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz