piątek, 22 maja 2015

Narty latem – gdzie warto się wybrać?W Polsce sezon narciarski już dawno się skończył, jednak dla zapalonych narciarzy i snowboardzistów nie jest to równoznaczne z końcem białego szaleństwa. Niektórzy nie potrafią wyobrazić sobie wakacji polegających na leżeniu w czterdziestostopniowym upale na leżaku przy morzu czy basenie. Poniżej przedstawimy trzy propozycje ośrodków narciarskich, w których zima nigdy się nie kończy.


Lodowiec Hintertux w Australii to ponad 86 km tras narciarskich oraz 20 km trasy dla miłośników nart biegowych. W zależności od panujących warunków, latem część tras może być nieczynna, jednak 9 wyciągów dostępnych na początku czerwca i tak robi spore wrażenie. Trasy są dobrze naśnieżane i każdy znajdzie tutaj stok dostosowany do swoich umiejętności. Znajdują się tutaj zarówno wymagające trasy dla bardziej doświadczonych narciarzy i snowboardzistów, jak i łagodniejsze wzniesienia przeznaczone dla początkujących.

Wybierając się do Francji watro odwiedzić dwa lodowce, Girose i Mont de Lans, które umiejscowione są w jednej z najbardziej popularnych francuskich stacji narciarskich Les Deux Alpes. Latem sezon trwa od 16 czerwca do 1 września od godziny 7:15 do 12:30. Niesamowite krajobrazy, 8 tras o różnym poziomie trudności oraz snowpark sprawiają, że Les Deux Alpes staje się celem wielu miłośników białego szaleństwa z całego świata.

W Szwajcarii latem pojeździć możemy w miejscowości SAAS FEE. Trasy znajdują się tutaj nawet na wysokości 3,6 tys. m.n.p.m. Ta propozycja może przypaść do gustu szczególnie osobą uprawiającym freestyle. Znajduje się tutaj bowiem rozbudowany snowpark, w którym znaleźć można halfpipe, kickery, raile i boxy. Długość tras wynosi 20 km, a wyciągi czynne są od 7:30 do 13:00.

Dla wszystkich, który nie mogą doczekać się już Polskiej zimy, powyższe propozycje mogą stanowić doskonałą alternatywę dla tradycyjnych upalnych i leniwych wakacji. Należy pamiętać, że wybierając się latem na narty, najlepsze warunki panują do godzin popołudniowych. Nasze ubrania narciarskie przystosowane do srogiej zimy mogą nie sprawdzić się na słonecznych stokach w miesiącach letnich. Warto więc zdecydować się na zakup letnich wersji odzieży oraz nie zapomnieć zabrać ze sobą okularów przeciwsłonecznych i kremów z wysokim filtrem UV.

Warto również na taki wyjazd zabrać odpowiedni sprzęt narciarski, a ten znajdziecie w sklepie www.snowshop.pl

2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. A co myślisz o La Plagne: http://www.ehschool.pl/index.php/wyjazdy/la-plagne-paradiski.html Znaoma namawia mnie na wyjazd, a ja zupełnie nie wiem nic o tej miejscówce

    OdpowiedzUsuń