poniedziałek, 28 grudnia 2015

Camber czy Rocker? Deski snowboardowe


deski snowboardowe

Laikowi żadne z pojęć prawdopodobnie nic nie powie. Jeśli wybierasz swoją pierwszą deskę, powinieneś się jednak z nimi zapoznać. Sprzęt należy dobrać świadomie pod kątem swoich umiejętności i preferencji, o czym niestety wielu amatorów – w pogoni za ciekawą grafiką – niestety zapomina.


Grafika na desce jest dla większości snowboardzistów nie bez znaczenia. Nic dziwnego, to pierwsze,co rzuca się w oczy. Jazda na desce jest związana z całą specyficzną kulturą, an którą składa się również wygląd. Nie kieruj się jednak wyłącznie designem. Inaczej. Nie kieruj się nim wcale! Pierwszą kwestią, którą powinniśmy brać pod uwagę, dobierając deski snowboardowe, i o której powiemy sobie dzisiaj, jest profil.

Profil deski to inaczej jej wygięcie. Najpopularniejsze i najczęściej stosowane są profile Camber i Rocker. Każdy profil ma zarówno swoje zalety, jak i wady – powinien być zatem dobierany względem zastosowania i naszych preferencji.

Camber

Camber to najpopularniejszy profil snowboardu. Jeszcze do niedawna niemal wszystkie deski snowboardowe miały taki właśnie profil. Zapewnia on dobre trzymanie krawędzi, dużą stabilność podczas jazdy, nawet przy większych prędkościach, a także dobrego popa. Jego wadą jest to, że jest wrażliwy na błędy i o wiele łatwiej w porównaniu do pozostałych profili można "złapać krawędź". Przy tym profilu trzeba też wkładać więcej wysiłku w jazdę.


Rocker

Inaczej „odwrócony camber”. Deski snowboardowe z takim profilem dużo łatwiej i szybciej, w porównaniu do desek camberowych, skręcają oraz dużo łatwiej można je wygiąć. Są doskonałe do wykonywania tricków i do prowadzenia w puchu. Wybaczają więcej błędów i łatwej na nich „złapać krawędź”. Mają jednak w porównaniu do cambera mniejszy pop i mniejszą stabilność przy dużych prędkościach

Dobór rodzaju deski będzie uzależniony d poziomu Twoich umiejętności i od oczekiwań, Istnieją oczywiście również inne profile. Przed dokonaniem zakupu powinieneś dobrze zastanowić się, czego oczekujesz od snowboardu.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz