czwartek, 11 lutego 2016

Narty dla dzieci, czego jeszcze nie wiemy o doborze?


narty atomic

W życiu wielu zapalonych narciarzy przychodzi moment, w którym chcą w swoją pasję wciągnąć swoje maluchy. Młodzi narciarze poza szczególną opieką i uwagą rodziców potrzebują oczywiście sprzętu przeznaczonego właśnie dla nich. Jednym z najważniejszych kryteriów doboru sprzętu dla dzieci powinna być długość nart dopasowana do ich wzrostu.


Pod żadnym pozorem nie można kupować nart "na zapas", zbyt dużych w stosunku do obecnych gabarytów dziecka – organizm dzieci w wieku od kilku do kilkunastu lat dopiero się kształtuje dlatego aby uniknąć schorzeń związanych z rozwojem zdecydowanie lepiej kupić sprzęt dopasowany idealnie. Pomijając temat zdrowia, jest to kluczowe ze względu na komfort jazdy. Podobnie jak z nartami dla dorosłych, tutaj również nie warto oszczędzać i zainwestować w sprzęt markowy (przykładowo w narty Atomic).

Oczywiście do dzieci w różnym wieku należy podchodzić w różny sposób. Dla przykładu maluchy mające mniej niż pięc lat, de facto nie potrzebują kijków, buty powinny cechować się raczej miękką skorupą, mogą być większe o 1,5cm od stopy dziecka, a narty powinny być jak najkrótsze. Trochę starsze dzieci (6-12 lat) powinny korzystać z nart o długości o 10 cm krótszej od wzrostu dziecka.
Tutaj również powinniśmy wybierać juniorski sprzęt dopasowany do warunków fizycznych młodych narciarzy. Kupując sprzęt sprawdzonych marek (choćby narty Atomic) dopasowany do gabarytów naszych podopiecznych raczej nie powinniśmy popełnić błędów przy wyborze nart i pozostałych akcesoriów.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz