czwartek, 24 marca 2016

Lib tech snowboards!

Lib tech jest firmą snowboardową z długą tradycją. Założona w roku 1977 przez Mike'a Olsona firma przez wiele lat utrzymuje się w czołówce światowych firm snowboardowych. Lib tech to firma innowacyjna i stosuje w swoich deskach wiele nowoczesnych rozwiązań. Produkcja firmy oparta jest na ekologicznych materiałach i drewnie z odnawialnych źródeł.

Technologie opracowane przez markę Lib tech to między innymi Banana Technology BTX. Jest to połączenie profilu deski Rocker z Flatem, który nadaje desce łatwość prowadzenia i dobrą inicjację skrętu. Jednym z ciekawszych rozwiązań proponowanym przez amerykańską markę jest Magne- Traction MTX. Jest to pofalowana krawędź deski dająca 7 punktów styku z podłożem. Deski tego typu idealnie sprawdzają się na oblodzonych stokach. Sprzęt amerykańskiej manufaktury to również nowoczesna stylistyka i ciekawe grafiki. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W asortymencie firmy znajdziemy również wiele ciekawych produktów takich jak deski, czapki, deskorolki czy nawet skarpetki.
Marka Lib Tech jest w strukturach Merivin Manufacturing w skład, której wchodzą takie marki jak GNU, Roxy Snowboards i Bent Mental.
Od roku założenia Lib Tech i snowboard są nierozłączne. Wiele z patentów firmy na nowo definiowało snowboarding, a ekologiczne materiały sprawiają, że ich produkty są przyjazne środowisku. Deski tworzone w manufakturze znajdującej się w Stanach Zjednoczonych są dopracowywane do perfekcji pod każdym względem, tak aby spełniły oczekiwania profesjonalnych riderów jak i amatorów tego sportu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz