piątek, 15 kwietnia 2016

A co po zimie? Nordic walking!

kijki nordica walking
Coraz częściej widzi się ludzi spacerujących z kijami nordic walking. Jeszcze nie dawno aktywność kojarzona z seniorami, coraz częściej doceniana jest również przez młodsze grono odbiorców.

Coraz większa popularność oraz możliwość uprawiania tego sportu właściwie wszędzie powoduje, że jest on bardzo popularny. Jedną z głównych zalet nordic walkingu jest to, że w trakcie marszu pracują zarówno dolne jak i górne partie mięśni. Dodatkowym atutem jest mniejsze obciążenie stawów w porównaniu do biegania czy tradycyjnego marszu.
Aby rozpocząć przygodę z kijkami nordic walking zalecam rozpoczęcie od mniejszych dystansów na równym terenie i stopniowe zwiększanie odległości oraz trudności terenu. Po za tradycyjnym maszerowaniem kije idealnie sprawdzają się na górskich szlakach, są świetną podporą przy podejściach pod górę i zejściu w dół.
Żeby chodzenie z kijami nordic walking przynosiły zamierzone efekty należy stosować odpowiednią technikę. Odpowiednia technika chodzenia polega na wykonywania długich kroków od pięty po palce oraz luźnych ramionach. Kijami odpychamy się na przemian w kierunku tyłu, a nie dołu. Kij w podłoże należy wbijać z dłonią zamkniętą na rękojeści. Wysunięta ręka nie może wychodzić ponad linię pępka.
Chodzenie nordic walking jest efektywną formą aktywnego spędzania czasu. Głównymi zaletami poruszania się z kijami jest tani sprzęt, możliwość uprawiania w dowolnym miejscu oraz nietrudna do nauczenia technika. Dlatego jeśli poszukujesz ciekawej aktywności fizycznej, która nie jest mocno wymagająca, to polecam Ci kijki nordic walking.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz