środa, 26 października 2016

Rossignol - ponad 100 lat narciarskiej tradycji

Rossignol to francuska firma produkująca sprzęt do sportów zimowych, która na rynku funkcjonuje już od 1907 roku, czyniąc ją zarówno jedną z najstarszych jak i najbardziej rozpoznawanych marek na całym świecie.


W przyszłym roku marce Rossignol stuknie 110 lat! co jest fenomenalnym wynikiem, o którym założycielowi firmy Abelowi Rossignol, cieśli i entuzjaście narciarstwa zapewne nawet się nie śniło. Zaczęło się dosyć niepozornie, bowiem od wyprodukowania drewnianych nart. Były one produktem zrodzonym bardziej z pasji i ciekawości, bowiem głównym towarem markowanym nazwą Rossignol na początku działalności były tekstylia. Wraz z rosnącym zainteresowaniem nartami Rossignol profil francuskiej firmy zaczął się zmieniać i przekształcać w dobrze nam dziś znaną markę, która skupia się na produkcji najlepszej jakości nart, butów narciarskich, snowboardów i odzieży technicznej przeznaczonej do sportów zimowych, zarówno rekreacyjnych jak i ekstremalnych.

Z czasem Rossignol rozbudowywał swój asortyment i wzbogacał go autorskimi rozwiązaniami technicznymi mającymi ogromny wpływ na postęp w dziedzinie budowy jak i prowadzenia nart. To właśnie na nartach Rossignol Olimpic, Emile Allais zdobył potrójne mistrzostwo świata w 1937 roku, a Jean Vuarnet wygrał zawody na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 1960 r. na nartach Rossignol wykonanych w całości z metalu.

Od 1956 roku Rossignol otworzył się na świat, podbijając kolejno wszystkie popularne stoki narciarskie, zwłaszcza po roku 1960, w którym marka wyprodukowała swoje pierwsze narty wykonane z włókna szklanego.

Dziś narty, deski, odzież czy buty narciarskie Rossignol cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród profesjonalistów jak i amatorów narciarstwa, którzy swoje pierwsze kroki dopiero w tej dyscyplinie stawiają. Swoją popularność sprzęt zawdzięcza wykorzystaniu najlepszych jakościowo komponentów, które składają się na każdy element buta, narty czy zapięcia, nowoczesne technologiczne rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego narciarza.

Decydując się na zakup profesjonalnego sprzętu narciarskiego, w którym poczujemy się wygodnie i pewnie w każdych warunkach na stoku, to sprzęt sygnowany logiem francuskiej firmy Rossignol z pewnością sprosta naszym wymaganiom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz